Osoby, które podlegają wykluczeniu społecznemu i ze względu na swoją sytuację życiową nie są w stanie własnym staraniem zaspokoić swoich podstawowych potrzeb życiowych i znajdują się w sytuacji powodującej ubóstwo oraz uniemożliwiającej lub ograniczającej uczestnictwo w życiu zawodowym, społecznym i rodzinnym.
Uczestnikami Centrum nie mogą być osoby, które mają prawo do:
Każdy uczestnik naszego Centrum otrzymuje:
Uczestnictwo w Centrum to:
Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w Centrum Integracji Społecznej, udaj się najpierw do pracownika socjalnego odpowiedniego do Twojego miejsca zamieszkania. Pracownik socjalny przeprowadzi z Tobą wywiad i przygotuje opinię na Twój temat.
Opinia zostanie przesłana do CISTOR. Jeśli zostaniesz uznany za dobrego kandydata, zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną z udziałem psychologa i doradcy zawodowego CISTOR. Zabierz ze sobą na rozmowę list motywacyjny, życiorys oraz świadectwa pracy.
Osoby które najlepiej wypadną na rozmowie kwalifikacyjnej zostaną przyjęte do Centrum. Jeśli nie zostaniesz przyjęty, ale pokażesz się z dobrej strony, trafisz na „listę rezerwowych”, (czyli listę osób, które mogą zostać uczestnikami, jeśli któryś z aktualnych uczestników wypadnie z programu).
Kandydat może być przyjęty na podstawie:
Zatrudnienie socjalne trwa do 24 miesięcy. Jego podstawą jest podpisanie przez uczestnika Indywidualnego Programu Zatrudnienia Socjalnego, który określa do czego uczestnik ma prawo oraz jakie ma obowiązki. Zatrudnienie socjalne nie jest zatrudnieniem na zasadach kodeksu pracy! Uczestnik nadal jest osobą bezrobotną, jego praca w tym okresie jest formą praktyki połączonej z różnego rodzaju szkoleniami.